İyi bir web sitesi nasıl olmalıdır ?

İyi bir web sitesi nasıl olmalıdır ?

İyi bir web sitesi denilince aklınıza nasıl bir web sitesi geliyor? Bir çok kişiye göre iyi bir web tasarım, estetik açıdan göze hitap eden, görsel zenginliklerle dolu bir sayfadır. Kimine göre iyi bir web tasarım en popüler olan tasarımdır. Kimine göre iyi bir web tasarım kendi beğendiği tasarımdır. Sonuç olarak her kişinin en iyi web tasarım görüşü değişkenlik gösterir. Aynı, her insanın karekterinin değişkenlik gösterdiği gibi. Fakat değişmeyen bazı en iyi tasarım özellikleri vardır. Aynı, her insanın iki gözü olduğu, on parmağı olduğu gibi. Bizim bakış açımız ile iyi bir web tasarımın altı kalemden oluşan değişmezleri;

  • Her şeyden önce tasarım, temsil ettiği firmanın ticari karını sürekli arttırmalı ve yeni müşteriler kazandırmalıdır.
  • Tasarım hedef kitlenize yönelmiş ve internette kolay bulunabilir olmalıdır. Sitenizde bulduğu bilgi de onu tatmin etmeli ve başka bilgiye ihtiyaç duymamalıdır.
  • Tasarımı size özgün ve firmanızı temsil eden renkleriniz, basılı kataloglarınız, kartvizitleriniz ile uyumlu olmalıdır. Ziyaret eden kimseye güven vermelidir, kurumsallığı yansıtmalıdır.
  • Teknik olarak sürekli güncel tutulabilecek bir yapıya sahip olmalı ve çok hızlı açılan bir sayfa olmalıdır. Kod hatalarına karşı test edilmiş ve arama motorların üst sıralarda sergileyebilmesi için uygun yapıya sahip olmalıdır.
  • Sayfa ile ilgili reklam yapıldığı taktirde, reklamın bütçesini boş yere harcamamalıdır. Reklam ile ilgili maksimum geri dönüşü sağlayabilecek yapısı olmalıdır.
  • Firmanız için hazırlanmış tasarımda, hiç bir yazıyı okunmadan 5 saniye bakıldığında, firmanın ne iş ile uğraştığı hakkında fikir verebilmeli.

 

Yazar hakkında

magnetwp administrator