E-Ticaret Paketleri

Adana E-Ticaret Tasarım Hizmetleri olarak Magnet- Web sizlere E ticaret çözümleri sunmaktadır E ticaret sitenizi sizin adınıza düzenleyip tasarlayıp pazar yerlerinede ekliyoruz. Sizin için en iyi E ticaret paketleri sunmaktayız.

Türkiye e-ticaret pazarı, diğer pazarlardan açık ara bir farkla büyüme gösteriyor. Bu büyüme, pazarda yoğun rekabeti de beraberinde getiriyor. E-Ticaret sitelerinde, yüksek kazanç için rekabet üstünlüğü hayati önem taşıyor. Hazırlanan bu yazı dizisinde, rekabet üstünlüğü sağlayacak güncel ve klişeden uzak tavsiyeleri bulabilirsiniz. İlk yazı tedarik ve pazarlama ağırlıklı maddeler hakim.

1. Tedarikçinizi doğru seçin.
Direkt üretici/distribitör değilseniz, ürün aldığınız firma(lar) tüm ticari hayatınızda büyük önem taşır. Stoklarınu düzgün tutan, ürünü zamanında teslim eden ve düzgün bir iade politikası olan tedarikçiler sizin de prestijinizi yükseltecektir. Tedarikçilerden aldığınız fiyat’ın diğer firmalardan düşük olması size büyük bir rekabet avantajı sunabilir.

2. Ürün fiyatlandırmada dikkat edin.
Sitede yayınladığınız fiyatları, sepete eklenme aşamasından önce mutlaka TL ve KDV Dahil olarak belirtin. Sepette oluşacak ufak bir fark bile ziyaretçinin aklının karışmasına neden olabilir. Fiyatları hiçbir zaman küsratlı bırakmayın. İnanmak zor gelebilir ama çoğu istatistik, 23.81 TL yerine 25.00 TL ‘nin daha etkili olduğunu oraya koyuyor. Kar marjını yüksek tutmayın. Düşük fiyatla çok daha fazla kullanıcı kitlesini cezbedebilirsiniz. Unutmayın. Bir defa sorunsuz bir alışveriş yapan ziyaretçinin, sonraki ilk tercihi siz olacaksınız.

3. Bol ödeme yöntemi sunun.
Günümüzde birden çok sanal pos sunmak, özellikle yeni aracı firmalar sayesinde çok kolaylaştı. Maddi değeri yüksek ürünlerde, kullanıcının sahip olduğu karta sunulan taksit size rekabet avantajı sağlayacaktır. Size ek maliyeti olmayan, kapıda ödeme, paypal, havale gibi ödeme yöntemlerinin tamamının sitede olmasına dikkat edin. Azımsanmayacak kullanıcı kitlesi, internette kredi kartı kullanmaya sıcak bakmıyor ve kapıda ödeme yöntemini tercih ediyor. Paypal gibi ödeme yöntemlerini kullanarak, paypal hesabı olan kullanıcıların tercih sebebi olabilirsiniz.

4. Kolay bulunabilir olun. 
İnternette ne kadar çok sitede bağlantınız bulunursa o kadar iyi. Bu reklam, blog, forum, sosyal medya vb.. hepsi olabilir. Bu bağlantılar hem sizin SEO skorunuzu yükseltecek, hem kolay bulunmanızı sağlayacak, hem de site adı prestijini güçlendirecektir. 

5. Ürünleri zamanında teslim edin.
Çoğu müşterinin önceliği, ürünü en erken teslim almaktır. Bu durumda hem ürün tedarikçiniz hem de çalıştığınız kargo firması hayati önem taşıyor. Zamanında yapacağınız teslimatlar size mutlu müşteriler olarak geri dönecek. Siparişlerin sonunda mutlaka müşterilerden feedback isteyin. Bu olumlu/olumsuz feedback listesi büyümenizde çok işe yarayacak. 

6. Güncel kalın. 
Ürünleriniz sürekli trend’e uygun olsun. Çok ürün değil, ziyaretçilerinizin satın almak isteyeceği ürünleri sitenizde bulundurun. Olabildiğince ürünü ilk satanlardan olmaya gayret edin. Bir ürün piyasada çok satılan olmadan önce fırsatı ilk değerlendirenler, pastadan en büyük payı alanlardır. Ana sayfa ürünleri, promosyon ürünlerini, e-posta ile gönderilen ürünleri sürekli güncelleyin. Kullanıcının tekrar ziyaretinde ürünlerin sürekli güncellendiği imajını verin. Hata yapmaktan, yanlış ürünü ön plana almaktan korkmayın. Bundan çok kısa zamanda haberiniz olur.

7. Promosyon sunun.
ShopPHP ile birçok farklı promosyon yönteminiz var. Kullanıcılarınıza, birbirinden farklı promosyonları tek tuşla hazırlayabileceğiniz e-bültenler ile gönderebilirsiniz. E-Bülten başlığında promosoynu açıkça belirtin. Okunma ve tıklanma oranlarının hatrısayılır arttığını göreceksiniz. Daha önce ürün satın alan ziyaretçilere, özellikle e-posta içinde ad ve soyad ile göndereceğiniz promosyonun, diğerlerinden çok daha güçlü geri dönüşü olacaktır.

8. Affilate banner sistemini kullanın.
Internet site sahiplerine, tıklama veya alışveriş başına ödeme sunabileceğiniz affilate sistemini kullanın. Bu size minimum maliyetli yüksek bir reklam imkanız sunacaktır. Üstelik size gelmeyen ziyaretçi ve/veya onaylanmayan bir alışveriş için bir ücret ödemeyeceksiniz.

9. Müşteri kitlenizi tanıyın.
Her müşteri kitlesinin talebi farklı olabilir. Sitenize sürekli güncel anket ekleyerek ziyaretçilerinizin öncelikleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Aşağıda büyük bir e-ticaret sitesinin genel anket istatistiğini bulabilirsiniz.

Bir siteyi arkadaşınıza tavsiye etmeniz için öncelikleriniz :
– Ücretsiz kargo (%68)
– Ürünün zamanında teslim edilmesi (%47)
– Ücretsiz iade (%34)
– Kolay iade politikası (%34)
– İade sonrası hızlı para transferi (%25)

10. Mobil Desteği sunun.
Günümüzde mobil cihaz satışı, desktop satşını geçmiş durumda. Kullanıcılara mobil cihazları ile, mobile özel tema sunarak ürünlerinizi kolayca ve sürekli inceleme fırsatı sunabilirsiniz.

 

0322 235 57 53  0506 709 55 15

posta@mag-net.com.tr

Mahfesığmaz Mah. 79008 Sokak Sezen Apt. Kat:1 No:1 Çukurova, ADANA