3D Modelleme

Mag-Net Web Tasarım Şirketi 3D Modelleme ve Animasyon Hizmetleri konusunda 14 yıllık Sektör deneyimi ile hizmet veren en eski firmalardan birisidir.

3D Modelleme, 3D Mimari Çizim ve 3 Boyutlu Görselleştirme Hizmetleri ile dış ve iç mekan, mimari modelleme ve animasyon konusunda etkin çizimler yapmaktadır.

 

3D MODELLEME NEDİR?

3D modelleme, 3D modelleme teknikleri ile mimarlığın çizimini yapmış olduğu mimari yapı modellerine verilen isimdir. Gerçekte varmış gibi gösterilebilir, sunum filmi hazırlanabilir. 3D Mimari modelleme‘deki amaç projeyi daha kabul edilebilir ve tasarımı daha esnek hale getirmektir.

 

3D Modelleme ve Görselleştirme Hizmetleri

Mag-Net Web Tasarım Şirketi 3D Modelleme ve görselleştirme hizmetleri ile 3D Baskı ve 3D Modelleme Uzmanlığı alanında hizmet vermektedir.

 

3D modelleme nasıl yapılır?

3D Modelleme Genel olarak Organik modelleme ve Katı modelleme olarak ikiye ayrılmaktadır. 3D Modelleme bir ürünün veya karakterin sanal ortamda programlar yardımcılığıyla yapılmasına denmektedir. Organik modelleme karakter haldeki ürünlerin modellenmesine denir. Katı modelleme ise masa sandalye vs. gibi ürünlerin modellenmesine denir. Organik modelleme yapabilmek için ciddi bir anatomik bilginizin olması gerekiyor. Bunun sebebi yapısı bozuk olduğu zaman karakterin bir albenisinin olmamasıdır. Güzel bir anatomik yapıyla yapıldığı taktirde göze de hoş gelen bir ürün olmuş olur. Modelleme işlemini yapabilmek için bir çok program üretilmiştir, bizim kullandıklarımız Autodesk Maya ve 3Ds Max isimli programlardır. Bunlar piyasadaki en çok tercih edilen ürünlerdir.