Sertifika Programları

Günümüzün hızla değişen bilişim sektöründe bireylerin kendine bir kariyer sağlayabilmesi için bilgi, beceri ve deneyimlerini belgelemeleri istenmektedir. Sertifikasyonlar, tanımı belirlenmiş bir bilgi ve beceri düzeyi için gerekli birikimi ölçüp değerlendiren belgeleme standartlarıdır.

Bilişim teknolojilerine yapılan yoğun yatırımlar ile şirketlerde bu yatırımlarını tecrübeye ve sertifikaya sahip bilişim teknolojileri profesyonellerine emanet etme arzusu çoğalmaktadır. İş başvurularınızda öne geçmenizi, sektörde yer edinmenizi sağlayabilecek olan bu sertifikalar uluslararası alanda da kabul görmenizi, dünyaya açılabilmenizi de sağlar. Sertifikasyon bilişim sektörü açısından bakıldığında uzmanlığınızın bir ispatı demektir.

Bir sertifikanın geçerliliği sertifikaya veren kurumun itibarı ile orantılıdır. Sertifikasyon sınavları, söz konusu eğitim süreçlerinin hedef ölçülere uygunluğunu değerlendirmekte, bilgiye gerçekten egemen uzmanlarla, bildiğini varsayanları birbirinden ayırmaktadır. Doğal olarak uzaktan eğitim amaçlı bir platformun evde tek başına girebileceğiniz sınavları ile verilen sertifikalar güvenli sınav alanlarında tek başınıza ve kamera sistemi ile takip edildiğiniz sınavlar sonunda alacağınız sertifika ile aynı değerde değildir. Çizgi Tagem e-kampüs platformunun temel amacı bilişim alanında insanları eğitmektir. Ölçme ve değerlendirme sınavlarını farklı kişilere farkı denemelerinde binlerce soru içinden seçilerek hazırlanan bir sınav sistemi olarak kurguluyoruz. Böylece kullanıcı defalarca farklı sorular ile öğrendiğini görecektir.

Hangi Eğitimler Sertifikalı?

Belirli bir müfredata göre hazırlanmış ve ölçme- değerlendirmesi yapılabilecek eğitimlerimiz sertifikalıdır. Bilişim teknolojileri Donanım alanından başlamak üzere birçok sertifika programımız açılmıştır. Her sertifika programı için farklı sayıda ve içerikte belirlediğimiz ölçme ve değerlendirme sınavları, sıra ile sistemimize eklenmektedir. Sınavlara giren kişilerin güncel başarı listeleri de açıklanmaktadır. Çeşitli zamanlarda düzenlediğimiz etkinliklerde sertifika programlarımızın sınavlarından başarılı olanlara sıra ile tamamen ücretsiz matbu (A4 boyutunda renkli kartona basılı) sertifika gönderilmektedir. (Lütfen diğer detaylar için “Yardım” sayfalarına bakınız.)

Whatsapp Bilgi