Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamı Nedir?

Google Adwords Reklamları, dijital dünyanın markalara sunduğu büyük avantajlardan biridir. İnternetin önemi ve kullanım oranlarını değerlendirdiğimizde dijital alanın her saniye daha fazla değerlendiğini görüyoruz. Hemen hepimiz araştırdığımız bir sinema salonu, almak istediğimiz bir çanta ya da gitmek istediğimiz bir kurs ile alakalı olarak öncelikle internette arama gerçekleştiriyoruz. Böylelikle aramak istediğimiz alanın liderleri ve bilgileri ile karşılaşıyoruz. Bu bizleri daha sağlıklı hareket etmeye yöneltiyor.

Dijital dünyanın en büyük arama motorları içerisinde bulunan Google ise, istediğimiz aramalar konusunda bize bilgiler sunan en verimli nokta olarak yaşamımızda yer alıyor.

Google aramalarına verilen önem ve alınan doğru sonuçlar ile birlikte Google, Adwords alanını bizlere sundu. Sunulan bu artı değer sayesinde internet satışı sağlanan hizmet ya da ürünler tam olarak istenilen hedef kitleye iletilmeye başlandı.  Genel olarak Google AdWords Reklamları ya da bilinen diğer bir isim ile Google Reklamları çalışma mantığını açıklayacak olursak; alakalı ürün veya hizmetin, alakalı kitleyi iletilme algoritması diyebiliriz.

Belirttiğimiz tanım, iletilebilecek en genel mantık açıklamasıdır. Dilerseniz biraz daha inceliklere değinelim ve Google Adwords Reklamları ile birlikte detayları inceleyelim.

Günümüzde hangi sektör üzerinde çalışma yaparsak yapalım her zaman rakiplerimizin de bulunduğunu unutmamamız gerekir. Özellikle de karşımızda internet gücü güçlü bir mecra bulunuyorsa, bu alanda sektör rakiplerinden sıyrılmak oldukça önemli bir nokta. Herhangi bir ihtiyaç ya da bilgi için arama yaptığımızda Google, karşımıza birçok sonuç çıkarır. Fakat kullanıcı alışkanlıkları gereği bizler ilk sayfa ve ilk sırada yer alan sonuçları incelemeye başlarız. Peki eğer bizler birer telefon satışı sağlayan teknoloji merkezi olduğumuzu var sayar isek diğer tüm rakiplerimizden sıyrılarak nasıl Google aramalarında ilk sıralara yerleşebiliriz? Yanıtı açık. Tam bu nokta da Google Adwords Reklamları ile karşılaşıyoruz.

Google Reklam Modelleri

Sektör rakiplerinizden tıklama başına maliyetler oranları ile ayılmanızı sağlayan ve üst sıralara yerleşme imkanı sunan Google Reklamları, farklı modeller barındırır. Bu reklam modelleri çalışmaların daha sağlıklı yürümesini ve hedef kitlenin dikkatini çekme noktasını ele almaktadır.

Anahtar kelimeler ve negatifler, Google Adwords Reklamlarının genel alt yapısıdır diyebiliriz. Oluşturmamız gereken Adwords panelimiz üzerinden ilk olarak sunduğunuz hizmet veya ürünlerle alakalı anahtar kelimeler belirlemeniz gerekir. Anahtar kelimelerinizi belirlerken Google’ın sunduğu bir hizmet olan anahtar kelime planlayıcıyı kullanabilirsiniz ve sektörünüz ile ilgili en çok aranan kelimelerin aranma hacimlerine ulaşabilir ve bu sayede kampanyanızı istatiksel olarak doğru planlamış olursunuz. Panelinize ekleyeceğiniz bu plan sonrası hedef kitlenize sunacağınız reklam metinleri oluşturmanız gerekir. Reklam metinlerinizde kampanya, promosyon ve fiyat belirtmeniz Google tarafından önerilen bir uygulamadır.

Başta belirttiğimiz Google Reklam Modelleri, reklamlarınızın hedef kitleye görünümünü etkiler. Bu reklam modelleri içerisinden hangisini kullanmanız gerektiği konusunda mutlaka Google Reklam Ajansı desteği almanız gerekir. Google Reklamları için en önemli noktalardan biri, en düşük maliyetleri kullanarak en yüksek performanslara ulaşmak olduğu için profesyonel hesap yönetimi büyük önem taşır.

0322 235 57 53  0506 709 55 15

posta@mag-net.com.tr

Mahfesığmaz Mah. 79008 Sokak Sezen Apt. Kat:1 No:1 Çukurova, ADANA

Whatsapp Bilgi